Oyun oynayan ve oynamayan kişilerin farkı

 

 

            Oyun oynayan ve oynamayan kişilerin farkı


            Oyun oynayan kişilerde hayal gücü yüksektir. İlerleyen dönemler sınırlamalara pek aldırış etmezler. Aslında hayat şartları insanları çok değişik yönlere götürse de çocukluk döneminde oyun gıdasını iyi alanlarda yaratıcılık üst seviyede olur. Oyun oynarken bulduğu rahatlığı bir ömür arzular ve bu nedenle yaşı kaç olursa olsun oyun oynamayı sever. Bu durumlarda bu tarz bireylerin ebeveyn oldukları zaman çocuklarına daha çok zaman ayırması ve onlarla oynama olasılıkları da fazladır.
           Çocukluk döneminde yeterli oyun ile beslenemeyen kişilerin hayal gücü seviyeleri düşüktür. Buda yaratıcılık konusunda sıkıntı yaratır. Çocukluklarını bir şekilde yaşayamamanın sıkıntısını çekerler. Onlara göre hayat hep acımasızdır. Çocuklarına ya devamlı oyunu öğütler ya da tamamen yasaklarlar. Her iki şekilde de zararlı olabilirler.
           Ama tabi bu tarz bir tahlil yapmak kişiden kişiye değişecektir. Sadece anlatmak istediğim çocukken oyun oynayan kişilerin büyüme dönemleri ve daha sonraki hayatları dengeli ve yaratıcı olabilmektedir. Kısacası oyun çocukken alınması gereken bir gıda, büyükken ise alınırsa iyi gelecek bir vitamindir.0ynastsak.Com'da daha çok hayal gücüne dayalı oyunları sunmaya gayret ediyoruz.

« Geri

Aşağıdaki içeriklerin de ilginizi çekeceğine inanıyoruz.

Yeni Haberler
28 Haziran 2016 Salı
21 Nisan 2016 Perşembe
16 Nisan 2016 Cumartesi
14 Haziran 2012 Perşembe
19 Mayıs 2012 Cumartesi
07 Mayıs 2012 Pazartesi
21 Şubat 2012 Salı
07 Şubat 2012 Salı