Zeka Geliştiren Oyunlar

       
 
 
        Oyunların Zekâya Etkileri…
 
         Bir dönemler atariler vardı. Yukarıdan gelen şekilleri alt kısımda duvar yapar bu şekilde zaman geçirirdik. Tabi bu oyunlar zamanla eskide kaldı. Nokia cep telefonları ile bu sefer yılana sarmıştık. Hız ve doğru zamanlama önemli idi. O zamanlar bir oyun satıcısına girdiğinizde size ilk söylediği bu oyunlar çocuğunuzu daha zeki yapar abi olurdu.
 
         Bu tarz oyunlar geride kaldı. Piyasada artık atari bulmak zor. Playstationlar, Xbox lar çıktı. Ama satıcıların satış teknikleri halen aynı. Peki gerçekten bu oyunlar zekaya etki ediyor mu?
 
         Aslında bazı oyunlar için cevap evet iken bazıları için hayır. Misal bir oyunda strateji geliştirmeniz, orduyu düzenlemeniz, savaşı yönetmeniz gerekiyorsa veya satranç gibi doğru hamleleri yapmanız gerekiyorsa zekayı geliştiriyor demektir. Ama eline bir silah alıp önüne geleni vurmaksa gaye, o zaman kusura bakmayın ama çocuğunuzun zekâsı değil, öldürme arzusu ve şiddet eğilimi artıyordur.
 
          Kısacası hem geliştiren hem körelten oyunlar mevcut hayatımızda. Önemli olan doğru oyunları belirleyip çocuklarımızı onlara yöneltmek.

« Geri

Aşağıdaki içeriklerin de ilginizi çekeceğine inanıyoruz.

Yeni Haberler
28 Haziran 2016 Salı
21 Nisan 2016 Perşembe
16 Nisan 2016 Cumartesi
14 Haziran 2012 Perşembe
19 Mayıs 2012 Cumartesi
07 Mayıs 2012 Pazartesi
21 Şubat 2012 Salı
07 Şubat 2012 Salı