Bugs Bunny Lost in Time

Bugs Bunny 'yi hepiniz bilirsiniz. Warnerbros'daki kardeşler düşünmüş ve sonunda nasıl para kazanacağız derken bir yol gelmiş akıllarına. Hemen bi telefon açmışlar Infogrames'e ve demişler bizim Bunny'ye bir oyun yazın. Hem biz kazanalım hem siz. Bunun üzerine yazılan oyunda 1999 yılında yazılarak bitirilmiş.Ve piyasaya bu yıl başında sürülmüş.

Ben de nasıl bir oyun alayım diye düşünürken bir de baktım Bugs Bunny yazıyor. Bu da neymiş dedim ve attım alışveriş sepetine. İşte hikaye burada sona eriyor. Evet incelemem çok uzun sürdüğü için biraz kısa keseyim dedim... Aslında bu cümle incelememin sonuydu..

Neyse, kısa kesip incelemeye geçelim. Oyundaki amaç saatleri ve altın havuçları toplamak. Oyunun 8 bölümü var. Ama 1. bölümü geçince 2., 2.'yi geçince 3. açılıyor. Bu bölümleri geçmek için de hedef saat ve altın havuç sayısına ulaşmak gerekiyor. Ben ancak 6. bölüme kadar gelebildim. Siz 6. bölüm olan The Medievel Period'u geçebilirseniz bana da söylersiniz artık yolunu.

Bölümdeki tüm saatleri ve havuçları topladınız diyelim. Bunny'nin bir geleceğe dönüş aracı var. Ona geliyorsunuz ve R tuşuna basıyorsunuz. Ve gezegenler çıkıyor ortaya. Birini seçiyorsunuz, yani yeni çıkan gezegenlerden. Bunny geleceğe dönüş aracı ile o gezegene gidiyor. Her gezegeninde 2 veya 3 bölümü oluyor.

Oyunun grafik özelliklerine gelince; Bence bu oyundaki grafik özellikleri yüz üzerinden 70 alır. Yani o kadar iyi bir grafiği yok, ama sesleri güzel. Grafikleri beğenmememin nedeni ise bazen duvardan geçiyomuş gibi olmanız. Bu nedenle grafiklerine eksi puan veriyorum. Ama siz bu işe ne dersiniz bilemem. Oyunun senaryoları güzel. Mesela Stone Age bölümünde bir kuş uyuyor. Bu kuşun yanından sessizce usul usul geçmeniz gerekiyor. Yoksa kuş sizi alıyor, taa uçurumun başına götürüyor. Haydi, şimdi tekrar kuşun oraya kadar gel.

Oyundaki hoşuma giden bir şey de Bugs Bunny'nin çizgi film hareketlerinin olması. Mesela bir yerden bir yere geçerken Bunny'nin deliğinden geçmek gerekiyor. Bunun için de havaya zıplıyorsunuz, sonra hoop deliğe. Bazen deliği tutturamayınca Bunny yere çakılıyor. Bunun gibi daha bir çok şey daha var; bir süre hareket etmeden bekleyince Bunny havuç yemeye başlıyor...

Bence oyunun grafikleri biraz daha güzel yazılsaydı daha hoş bir oyun olurdu. Yoksa oyun idare eder bir derecede.

Oyunun bölümleri hakkında da biraz bilgi vermek istiyorum:

* Birinci bölüm en basit olanı burada zaten bazı tahtalar var onlara yaklaşınca soru işareti veya ünlem çıkıyo R'ye basınca bir adam çıkıp size yardım ediyor.
* 2. bölüm Stone Age yani Taş devri çağı. Bu bölüm de idare eder derecede kolay. Bölümde en çok dinazor ve taş devri adamlarıyla karşılaşıyorsunuz.
* 3. bölüm 1930's, yani 1930'lu yıllar. Bu bölüm de oldukça kolay. En zor kısmı polisler uyurken yanlarından hazineyi çalmak.
* 4. bölümde en çok o çizgi filminden hatırlayacağınız kaptanla, istakoz ve balinalarla karşılaşıyorsunuz. Medievel Period bölümünden sonraki en uzun bölüm.
* 5. bölüm dünyayı uçurmak isteyen uzaylının olduğu bir bölüm. Bu bölümde en çok gelip giden asansörlerle ve x ışınlarıyla karşılaşıyorsunuz.
* 6. bölüm ise Medievel Period. Bu bölümde bir cadı bulunuyor. Bölümde en çok süpürge, devler, ejderhalar ve şovalyeler ile karşılaşacaksınız. Bundan sonraki bölümlere geçme başarısına erişemedim malesef.

Sonuç olarak, Bugs Bunny çizgi filmini seviyorsanız ve bilgisayarınızda da olsun istiyorsanız alabileceğiniz bir oyun...

« Geri

Aşağıdaki içeriklerin de ilginizi çekeceğine inanıyoruz.

Yeni Haberler
28 Haziran 2016 Salı
21 Nisan 2016 Perşembe
16 Nisan 2016 Cumartesi
14 Haziran 2012 Perşembe
19 Mayıs 2012 Cumartesi
07 Mayıs 2012 Pazartesi
21 Şubat 2012 Salı
07 Şubat 2012 Salı