Bez Bebek Nana

            Bez bebek dizisinin konusu Oyuncaklar Ülkesinde yaşayan Bez bebek Nana’nın doğum gününde insan olmayı dilemesiyle başlar. Oyuncaklar Ülkesinin baş perisi olan Kulina Nana’ya dünyaya gitmesi için bir iksir hazırlar. Yalnız bu ülkede yaşayan Şoker de aynı Nana gibi insan olmak istemektedir. Ama bu hak Oyuncaklar Ülkesinde sadece 1 kez dilenmektedir. Bu yüzden de Şoker Nana’ya düşman olur ve o iksiri ele geçirme planları yapar. Sonunda Şoker iksiri çalıp çoğaltır. Böylece Şoker de dünyaya gitme şansı elde eder.


           İnsan olabilmek için bazı şartlar vardır , Nana’nın sırrını sadece 3 kişi bilecektir. Eğer 3 den fazla kişi öğrenirse Nana sonsuza kadar Bez bebek olarak kalacaktır. Nana insan olarak yaşamak için eski sahibi olan Makbuş’un yanını seçer. Makbuş da Hakan Beyin evinde kalmaktadır. Hakan’ın da Yağmur ile Emre diye 2 tane çocuğu vardır. İşte Nana’nın sırrını ilk öğrenen bu iki küçük sevimli çocuk olmuştur. Nana onların evinde kalabilmek için kendisini Makbuş’un uzaktan bir akrabası olarak tanıtır. Hakan da ona evinde iş verir. Nana her gece yarısında bez bebeğe dönüşür sabahları ise tekrar insan olur. Nana Hakanın evinde yaşarken Hakan’a aşık olur. Hakan ise nişanlısı olan Simge ile evlilik planları yapmaktadır. Yalnız Hakan Nanayı görünce ona aşık olur ama bu aşkını Nanaya söyleyemez. Simge de evlendikten sonra çocukları yatılı okula , Makbuş’u da huzur evine gönderip Nanayı da evden kovmak istemektedir. Fakat Hakan Nana’ya aşık olunca Simge ile olacak olan düğünü ertelemeye başlar.


          Nananın düşmanları artmıştır. Şokerle birlikte Simge ve onun kızı Özge de Nanayı sevmemektedir. Şoker Nana’nın insan olmasını hep engellemektedir. Nana da zor zamanlarında Kulinadan yardım istemektedir. Kulina bir gün Nanaya yardım için dünyaya geldiğinde Emre ve Yağmurun okul müdürüyle karşılaşır ve birbirlerine aşık olurlar. Artık Kulina da dünyaya sık sık gelmeye başlar böylece Nanaya da yardım etmektedir.
 

« Geri

Aşağıdaki içeriklerin de ilginizi çekeceğine inanıyoruz.

Yeni Haberler
28 Haziran 2016 Salı
21 Nisan 2016 Perşembe
16 Nisan 2016 Cumartesi
14 Haziran 2012 Perşembe
19 Mayıs 2012 Cumartesi
07 Mayıs 2012 Pazartesi
21 Şubat 2012 Salı
07 Şubat 2012 Salı