Diyabetli Çocuklar İçin Oyun

Sağlık ürünleri alanında faaliyet gösteren dünya şirketi Abbott’un Diyabet Ürünleri Grubu, Abbott Diabetes Care, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında, “Sihirli Sandık” adlı müzikli çocuk oyununu, 5 ilde sahneye koyuyor ve diyabetli çocuk ve ailelerini oyunu ücretsiz olarak izlemek üzere davet ediyor.

Kadıköy Sanat Tiyatrosu tarafından bu proje için özel olarak hazırlanan tek perdelik müzikli oyun, diyabetli çocukları, ailelerini ve sağlık uzmanlarını biraraya getirecek. “Sihirli Sandık” adlı oyun, IDF Diabetes Atlası verilerine göre diyabetten etkilenen 3 milyonu aşkın kişinin bulunduğu ülkemizde, diyabetle yaşam hakkında farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Çocuk yaşlarından itibaren diyabetli olan bir sihirbazın yaşadığı sıkıntıları ve çözümlerini konu alan oyun, 15 Kasım tarihinde İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakalarında sahnelenmesinin ardından, turneye çıkacak ve 5 Aralık tarihinde Adana, 13 Aralık tarihinde İzmir, 19 Aralık tarihinde Ankara ve 20 Aralık tarihinde Antalya’da diyabetli çocuk izleyicileriyle buluşacak.

Çocuk oyunlarında interaktif bir anlayış benimseyen Kadıköy Sanat Tiyatrosu ekibi bu oyunda da izleyici çocukları oyuna dahil ederek, eğlenmelerini sağlayacak. Abbott Diabetes Care tarafından yaz süresince diyabet kamplarında sürdürülen “Diyabetle Hayat Sahnesi” tiyatro projesine katılan 2 diyabetli çocuk, Mina Bozdağ ve Onur Tatar da “Sihirli Sandık”ın İstanbul gösterimlerinde rol alacak.

Sihirli Sandık, diyabetin kişinin yaşamında düzenli yaşam koşulları sağlandığı takdirde engeller oluşturmadığını, ailenin ve arkadaşların desteğinin önemini vurguluyor. Çocuğun en değerli hazinesini; düş gücünü harekete geçirecek oyun, müzik, danslar ve ilüzyon gösterileriyle zenginleştirilmiş.

“Sihirli Sandık” adlı oyunu diyabetli çocuklarla buluşturan Abbott Diabetes Care, kullanımı daha rahat, ölçüm için daha az kan gerektiren ve daha hızlı sonuç veren kan şekeri ölçüm sistemleri sunmaktadır.

« Geri

Aşağıdaki içeriklerin de ilginizi çekeceğine inanıyoruz.

Yeni Haberler
28 Haziran 2016 Salı
21 Nisan 2016 Perşembe
16 Nisan 2016 Cumartesi
14 Haziran 2012 Perşembe
19 Mayıs 2012 Cumartesi
07 Mayıs 2012 Pazartesi
21 Şubat 2012 Salı
07 Şubat 2012 Salı