Beceri » Atatürk Bilgi Yarışması

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Benzer Oyunlar
Sponsorlu Bağlantılar


Açıklama / Nasıl Oynanır?

29 Ekim Cumhuriyet bayramı için özel olarak sizlere eğlenebileceğinizi ve aynı zamanda eğitim alabileceğiniz bir oyun sunuyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet bayramı ile ilgili size bir kaç güzel sorular hazırladık bu sorulara başlamadan önce size kısa bir bilgi verelim.

29 Ekim günü Atatürk, milletvekilleri ile görüştükten sonra taslağı hazırlanan "Cumhuriyet" önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne vermiştir. Meclis önergeyi kabul etmiş ve böylece Türkiye Devletinin yeni yönetim biçimi Cumhuriyet, yeni ismi "Türkiye Cumhuriyeti Devleti" olarak belirlenmiştir.

Oyun yüklendikten sonra alt kısımda bulunan "Contunie" yazısına tıklayın ve karşınıza Mustafa Kemal Atatürk'ün imzalı fotoğrafları ile karşılaşın. Daha sonra kendinizi sorulara hazırlayın ve hazır olduğunuzda "Oyna" düğmesi ile oyuna giriş yapın. Oyunda size sorulan Atatürk sorusu ile en hızlı şekilde erkenden soruyu doğru olarak cevaplayın. Her doğru cevapladığınız sorulardan size puanlar gelcektir. Eğer yanlış cevaplar verirseniz puanlarınız gidebilir. Sorulara olduğunca hızlı ve doğru cevabı vermeye özen gösterin. Eğer soru hakkında pek fazla bişey bilmiyorsanız ekranın sol üst köşesinde sizler için hazırlanan joker hakkınız bulunmakta. Bunlar; yarı yarıya joker hakkı, çift cevap hakkı ve pas olarak sizler için hazırlanmıştır.

Soruların cevaplarını verebilmek için Mousenin sol tuşu ile yardım alabilirsiniz. Kazandığınız skorları kaydetip arkadaşlarına gösterebilirsin. Bu oyun ile eğlenceli ve bilgili vakitler geçirebilirsiniz.

Etiketler: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet bayramı soruları, Atatürk 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Rastgele Oyunlar
Sponsorlu Bağlantılar